Telovska procesija na Véliki Dólini

Maša na praznik Svetega Rešnjega Telesa v župniji Velika Dolina

Farani župnije Velika Dolina smo se zbrali na dvorišču župnišča, kjer je bilo vse pripravljeno za izvedbo maše na prostem. Majhen, skromen toda lep oltar in postavljeni  sedeži  za farane, udeležence svete maše oziroma, kot se je izrazil gospod župnik Janez Zdešar, smo prisostvovali maši v najlepši katedrali z izredno lepim tepihom in prekrasno sliko neba, vse delo našega Boga, kateri nam je omogočil, da izvedemo evharistijo v tako lepem ambientu. Zelo prijetno je bilo prisostvovati evharistiji na prostem, ki smo jo popestrili s petjem lepih cerkvenih pesmi. Po končani maši smo šli v procesiji od župnišča proti farni cerkvi z molitvijo, petjem in spremljavi zvokov zvonov, ki so odmevali iz  farne cerkve in nas vedno spominjajo na vero v živega Kristusa, ki je navzoč pri vsaki evharistiji v podobi kruha in vina, kot njegovo telo in kri.

Po končanem obredu smo se na povabilo gospoda župnika spet prestavili na župnijsko dvorišče, kjer smo praznovanje Telovega zaključili z veselim druženjem, pogovorom in požirkom osvežilne pijače, za katero je poskrbel gospod župnik Janez Zdešar in nam s tem obudil spomine na preteklost, ko smo se več družili, bolj množično udeleževali svete evharistije, ter se zahvaljevali  Bogu za srečo in ljubezen, katero nam izkazuje vsak sleherni trenutek. Zahvalni smo Bogu, da nam je poslal takega gospoda župnika, ki se trudi s svojim pristopom in načinom komunikacije z verniki v nas prebuditi večjo potrebo po veri.

Zapisal Simon Štampek